Proč je nutné udržovat vodu v bazénu v letních měsících čistou?

Date:

Share post:

Letní měsíce jsou ideálním obdobím pro koupání v bazénu, ale také jsou dobou, kdy narůstá riziko alergických reakcí a kožních nemocí, které se objeví v důsledku koupání se ve znečištěné vodě. Teploty se zvyšují, což podporuje růst řas, bakterií a dalších mikroorganismů v koupališti i v bazénu. Pokud chcete předejít zdravotním obtížím, vyhněte se koupání ve vodě, kterou neznáte. Ideální je, dopřát si osvěžení ve vodě ve vlastním bazénu. Její čistotu můžete sami snadno regulovat.

Voda v bazénu nemusí být vždy čistá

Aby byla, je důležité mít funkční filtrační systém, který bude schopen odstranit nečistoty, ale také bude předcházet množení bakterií a řas. Volit můžete prakticky ze dvou typů filtračních systémů – pískového pro větší bazény a kartušového pro ty menší. Pro udržení čisté vody v bazénu s kartušovou filtrací jsou nezbytné filtrační kartuše do bazénu. Ty fungují jako filtr, který odstraňuje nečistoty, jako jsou listy, hmyz, bakterie a řasy. Filtry si poradí také s nečistotami, které do bazénu zanesete na nohách při vstupu, například s čerstvě posekanou trávou. Kromě toho udržují pH vody a zabraňují růstu řas a množení mikroorganismů.

Jaké vlastnosti by měla mít kvalitní filtrační kartuše?

Pro výběru správné filtrační kartuše do bazénu existuje několik faktorů, které je třeba zvážit. Jedním z nich je velikost bazénu. Velké bazény vyžadují větší kartuše než menší bazény. Při řešení otázky jak vybrat bazénovou filtraci, zohledněte velikost vašeho bazénu. Je také důležité vybrat správný materiál filtrační kartuše. Ty bývají obvykle vyrobeny z papíru nebo polyesterového vlákna. Polyesterové kartuše mohou poskytnout lepší filtrační výkon a jsou trvanlivější, ale jsou také dražší než kartuše z papíru. Pokud preferujete cenově dostupnější možnost, můžete zvolit kartuše z papíru, ty ale budou vyžadovat častější výměnu. Kvalitní filtrační kartuše, které vám klidně vydrží i celou sezónu, seženete ZDE.

Udržujte vodu v bazénu čistou

Je důležité mít na paměti, že kromě výměny filtrační kartuše musíte také pravidelně čistit bazénovou vodu. Časté testování vody a udržování správné chemické rovnováhy může pomoci minimalizovat riziko růstu řasy a bakterií. Důkladná údržba filtračního systému a pravidelná výměna filtračních kartuší mohou výrazně napomoci k tomu, že voda ve vašem bazénu bude dlouhodobě čistá a koupání v ní bude vždy zážitkem.

- Reklama -PR články

Další články autora

Proč je nutné udržovat vodu v bazénu v letních měsících čistou?

Letní měsíce jsou ideálním obdobím pro koupání v bazénu, ale také jsou dobou, kdy narůstá riziko alergických reakcí...

Romantický pobyt pro dva – ProFamily Hotel TOP Benecko

Náplň života moderních lidí je často naplněna stresy a povinnostmi, které zanechávají málo prostoru pro romantiku. Proto není...

Krásné vánoční girlandy i věnce koupíte na svetstromku.cz

Je načase popřemýšlet, čím letos ozdobíte vaši domácnost nebo firmu. To, že do domovů umisťujeme vánoční stromečky, je...

Máte rádi kulturu, muzea, cestování? Pak se vydejte do Rakovníka

V mnoha městech České republiky najdete muzea, která rozhodně stojí za návštěvu. Ať už se budete mít možnost podívat...